Az Alerant 2020-ban megszerezte a Kubernetes Certified Service Provider (KCSP) minősítést. Ezzel az Alerant a cloud-native szolgáltatók egy illusztris csoportjához csatlakozik, akik mélyreható Kubernetes-szakértelemükkel, jelentős tapasztalataikkal, tanácsadással, képzésekkel segítik a vállalkozásokat a Kubernetes, a cloud-native megoldások és a DevOps eszközök sikeres bevezetésében.
A Cloud Native Computing Foundation által, a Linux Foundation-nel karöltve működtetett KCSP programba csak megbízható, ellenőrzött partnerek kerülhetnek be. Az Alerant többéves tapasztalattal és Certified Kubernetes Administrator (CKA) vizsgával rendelkező kollégáival az alábbi cloud-native platform megoldásokat nyújtja.
Nagyvállalati ügyfeleink manapság a fejlesztési és üzemeltetési folyamataik egyszerűsítésére konténer orkesztrációs PaaS (Platform as a Service) infrastruktúrát vezetnek be. A mi feladatunk a technológiai integrációs kérdések megoldása: a Kubernetes alapú orkesztrátort (pl. OKD vagy OpenShift) a nagyvállalat informatikai rendszerébe (logging, monitoring, CICD, AD, loadbalancer, network, IaaS, security elvárások, jogosultságkezelés, backup/restore, perzisztens storage stb.) kell illesztenünk. Az Alerant nem csak a fenti integrációk technikai megoldásában nyújt segítséget, hanem a kapcsolódó szervezeti és folyamati változások levezénylésében is.
Miután nagyvállalati ügyfeleinknél bevezetésre került egy PaaS platform, jellemzően éveken keresztül a továbbfejlesztésére kell összpontosítanunk, különös tekintettel a következő területekre: verzió upgrade-ek, DMZ kialakítás, beköltöző üzleti projektek igényeinek megvalósítása, service mesh.
A párhuzamosan futó projektek fejlesztési és tesztelési környezetének biztosítása felhő alapú környezetben csak akkor válik igazán egyszerűvé és gyorsan teljesíthetővé, ha a projekt igényeknek megfelelő környezetek építését nem manuálisan végezzük, hanem DevOps eszközök segítségével template alapú automatizmusokra bízzuk. Az Alerant automatizálási tapasztalata így a Kubernetes alapú környezetek gombnyomásra történő építésével is segít a hatékonyság növelésében.
Nagyvállalati ügyfeleinknél az elmúlt évtizedekben több száz alkalmazás került bevezetésre, ezek nagyrésze mára legacy-vá vált, üzemeltetésük nehézkes, ellehetetlenült. Ezen alkalmazások konténerizációját és egy egységes konténer futtató környezetbe való migrációját segítjük, ezzel hatékonyabbá téve az üzemeltetési feladatokat.
Amikor nagyvállalati ügyfeleinknél bevezetésre kerül egy konténer orkesztrációs platform, akkor hirtelen rengeteg új technológia „szakad rájuk”: Docker, OpenShift, CICD, DevOps, Prometheus, ELK, service mesh stb. Oktatás keretein belül segítjük az üzemeltetőknek, fejlesztőknek, architekteknek, projektvezetőknek, vezetőknek az eszközök megismerését, hogy minél könnyebben birtokba vehessék az új platformot
Cloud-native környezetben jellemzően microservice architektúrában készítünk újonnan alkalmazásokat, azonban ennek minden előnye mellett adódik egy komoly kihívás is: a teljesítmény nem-funkcionális követelményeinek teljesítése. Segítséget és módszereket tudunk nyújtani abban, hogy ezek az alkalmazások optimalizáltan futhassanak az egyéb nagyvállalati igények figyelembevételével.
Miután nagyvállalati ügyfeleinknél bevezetésre kerül egy konténer orkesztrációs platform, gyors ütemben elkezdenek beköltözni az üzleti projektek. Az alábbi témákban nyújtunk támogatást számukra: konténerizáció, logging, monitoring, service-to-service kommunikáció, healthcheck, autoscaling, base image, alkalmazás konfiguráció.
Az általunk bevezetett konténer orkesztrációs platformok rendszerint kritikus üzleti alkalmazásokat futtatnak, ezért rendkívül fontos a futtató platform magas rendelkezésre állása, melyhez 7X24 támogatást biztosítunk.