Cloud Java Developer

Java szoftverfejlesztőket keresünk csapatainkba, akik cloud-native microservice alapú alkalmazások és Javara épülő nagyvállalati rendszerek megvalósításával foglalkoznak banki, telekommunikációs, ipari és média ügyfeleink számára. Továbbá aki már dolgozott Azure, vagy AWS környezetben és szívesen fejlődne ezen területen a jövőben.

A munka DevOps modellben, szakmailag inspiráló és támogató csapatban folyik, ahol közvetlen és barátságos környezetben dolgozhatsz. Szakmai fejlődésedet személyreszabott szakmai képzési tervvel, professzionális tanfolyamokkal, vizsgák megszerzésével és cégen belüli tudásmegosztásokkal biztosítjuk.

Feladatok, amikre számíthatsz

  • Tervezés, fejlesztés felhős környezetben, Serverless technológiával, JavaScript, TypeScript vagy Java programozási nyelvek használatával
  • Java microservice-ek fejlesztése
  • Java backend üzleti logikák, webszolgáltatások fejlesztése
  • Front-end és back-end tervezés és fejlesztés Kubernetes környezetben JavaScript, TypeScript vagy Java programozási nyelvek használatával
  • Együttműködés üzleti elemzőkkel és az üzleti képviselőkkel a rendszerkövetelmények meghatározásában
  • Intenzív kommunikáció, tudásmegosztás a csapattagokkal
  • Proaktív hozzáállás, a fejlesztési folyamatot vagy a technikai megoldásokat javító javaslatok kidolgozása, a jó gyakorlatok megosztása

Szakmai elvárásaink

  • Szakirányú egyetemi végzettség
  • Legalább 5 év Java szoftverfejlesztési tapasztalat
  • Webservice technológiák ismerete: REST, SOAP
  • NodeJS vagy SpringBoot keretrendszerek ismerete
  • Cloud-native fejlesztésben való jártasság
  • Publikus felhőben történő fejlesztési tapasztalat (Azure vagy AWS vagy Google Cloud)
  • HTTP és REST ismeret
  • Relációs adatbázis technológiai ismeretek: SQL, JPA
  • Angol nyelvtudás (specifikációk, dokumentációk olvasásához)

Örülünk ezeknek az előnyöknek

  • Faas, PaaS vagy CaaS alapokon fejlesztési tapasztalat
  • Azure Functions ismeret
  • Azure DevOps ismeret
  • Angular vagy React ismeret
  • Java EE alkalmazás szerverek (WildFly/Thorntail, WebLogic, Tomcat)
  • Eclipse Microprofile ismerete, Red Hat Quarkus ismerete
  • NoSQL ismeret: Cassandra, MongoDB
  • Cache eszközök ismerete: Redis, Hazelcast
  • ELK stack ismerete
  • Prometheus ismerete
  • Messaging eszközök ismerete: Kafka, RabbitMQ

Amiért jó nálunk dolgozni

  • Komoly fókuszt helyezünk kollégáink szakmai és személyes fejlődésére, erre dedikált tanulási időkeretet is biztosítunk mindenkinek (hardskill és softskill képzések, vizsga felkészülések)
  • Nálunk eldöntheted, hogy milyen operációs rendszerrel szeretnél dolgozni és emellett céges telefont is biztosítunk, céges flotta tagsággal (igény szerint)
  • Az Alerantnál olyan kollégáktól tanulhatsz, akik az IT világában tekintélyes szakmai háttérrel rendelkeznek, ezáltal a Te szakmai fejlődésed is biztos kezekben lesz nálunk
  • Home Office-ban gazdag és rugalmas munkaidővel számolhatsz, de az irodában töltött napokon is figyelünk arra, hogy jól érezd magad
  • Csapatépítő programjaink világhírűek, alig várjuk, hogy a következőre Te is csatlakozz majd!

Teljes állású pozíció

Heti 3-4 nap home office

Elvárt tapasztalat min. 5 év

Munkavégzés helye: Budapest, Millennium Gardens Irodaház

Leggyakrabban használt technológiák, módszertanok

  • Java 8+
  • Spring/Spring Boot, JEE
  • CI/CD és kapcsolódó eszközök: GIT, Nexus, Jenkins, Maven
  • Microservice architektúra
  • Cloud-native fejlesztési módszerek, konténer és privát felhő technológia (Docker, OpenShift)
  • Publikus felhő (Azure, vagy AWS, vagy Google Cloud)

Aki illeszkedik csapatunkba

  • Elhivatott a szakmája iránt
  • Hajtja a tudás megszerzése iránti vágy, szeret fejlődni
  • Érdeklődő és nyitott, szívesen segít másoknak
  • Megoldásorientált, akadályokat leküzdő
  • Önálló, de ha szüksége van segítségre nem fél kérdezni
  • Munkájára igényes

Küldd el a CV-det!

Jelentkezz hozzánk, hamarosan felvesszük veled a kapcsolatot.

Adataid

Melyik kompetencia csapat érdekel?

Adatvédelem*

Milyen kompetenciákkal rendelkezel?

5 kérdés megválaszolásával tisztábban láthatod, melyik kompetencia­felhőben tudod legjobban használni tudásod.

1 2 3 4 5

Milyen programnyelven szeretsz fejleszteni?

Milyen operációs rendszert használsz a mindennapokban?

Te mivel tudnál legjobban hozzájárulni egy IT projekt sikeréhez?

Milyen eszközökben van mélyebb ismereted, illetve mik azok, amik igazán érdekelnek?

Egy fejlesztési projektben melyik részfeladatot csinálod a legszívesebben?