Solution Architect

Alkalmazás modernizációs projektjeinkhez keresünk, Solution Architect kollégát, aki jellemzően nagyvállalati Java, illetve Cloud-Native alkalmazásfejlesztési projekteken támogatná a csapatunkat. A munka szakmailag inspiráló és támogató csapatban folyik, ahol közvetlen és barátságos környezetben dolgozhatsz.

Feladatok, amikre számíthatsz

  • Ügyfelekkel és fejlesztői csapattal való kommunikáció
  • Projekt alapjainak a szakmai megtervezése
  • Ügyféligények megértése, lebontása és priorizálása
  • Projektek aktív támogatása, összefogása és koordinációja, kisebb csapatok menedzselése
  • A megoldás tervezés státuszáról folyamatos jelentés, szükség esetén időbeni felterjesztés a projektvezető felé
  • A hatályos IT stratégia, előírások, szabályzatok, folyamatok betartása/betartatása
  • Implementálási és üzemeltetési költségek tervezése, optimalizálása
  • Új rendszerek bevezetésének/meglévő rendszerek fejlesztésének koordinálása és integrálása
  • A megoldásokhoz szükséges rendszer(ek) tervezése
  • Specifikáció igények folyamatos nyomon követése
  • Átfogó követelményspecifikációk írása

Szakmai elvárásaink

  • Felsőfokú egyetemi informatikai, vagy műszaki végzettség
  • Rendszertervezési és szoftverfejlesztési módszertanok alapos ismerete
  • Hasonló területen szerzett minimum 3 év tapasztalat
  • Kiváló problémafelismerő- és megoldó készség, proaktivitás
  • Java fejlesztési tapasztalat
  • Modern tervezési minták, alapelvek ismerete (Cloud-Native fejlesztési tapasztalat)
  • Analitikus- és rendszerszemlélet
  • Nyitottság, jó kommunikációs képesség
  • People management skill

Örülünk ezeknek az előnyöknek

  • Azure, illetve más publikus felhő megoldások használatában szereztél már tapasztalatot alkalmazásfejlesztési projekteken
  • TOGAF, SOA, ITIL, vagy egyéb architecti vizsgával rendelkezel
  • Nagyvállalati környezetben szereztél munkatapasztalatot
  • Senior Java fejlesztői múlt

Amiért jó nálunk dolgozni

  • Komoly fókuszt helyezünk kollégáink szakmai és személyes fejlődésére, erre dedikált tanulási időkeretet is biztosítunk mindenkinek (hardskill és softskill képzések, vizsga felkészülések)
  • Nálunk eldöntheted, hogy milyen operációs rendszerrel szeretnél dolgozni és emellett céges telefont is biztosítunk, céges flotta tagsággal (igény szerint)
  • Az Alerantnál olyan kollégáktól tanulhatsz, akik az IT világában tekintélyes szakmai háttérrel rendelkeznek, ezáltal a Te szakmai fejlődésed is biztos kezekben lesz nálunk
  • Home Office-ban gazdag és rugalmas munkaidővel számolhatsz, de az irodában töltött napokon is figyelünk arra, hogy jól érezd magad
  • Csapatépítő programjaink világhírűek, alig várjuk, hogy a következőre Te is csatlakozz majd!

Teljes állású pozíció

Heti 2-4 nap home office

Elvárt tapasztalat min. 3 év

Munkavégzés helye: Budapest, Millennium Gardens Irodaház

Leggyakrabban használt technológiák, módszertanok

  • Java
  • Spring Boot
  • Api tervezés, Swagger, OpenAPI
  • Microservice architektúra, Java desing patternek
  • Tervező eszközök, UML C4 model
  • Agilis módszertan
  • Maven, Gradle build
  • Docker
  • Git
  • Nexus
  • SonarQube
  • OpenShift (OKD) /Kubernetes
  • Azure DevOps, Azure Public Cloud

Aki illeszkedik csapatunkba

  • Elhivatott a szakmája iránt
  • Hajtja a tudás megszerzése iránti vágy, szeret fejlődni
  • Érdeklődő és nyitott, szívesen segít másoknak
  • Megoldásorientált, akadályokat leküzdő
  • Önálló, de ha szüksége van segítségre nem fél kérdezni
  • Munkájára igényes

Küldd el a CV-det!

Jelentkezz hozzánk, hamarosan felvesszük veled a kapcsolatot.

Adataid

Melyik kompetencia csapat érdekel?

Adatvédelem*

Milyen kompetenciákkal rendelkezel?

5 kérdés megválaszolásával tisztábban láthatod, melyik kompetencia­felhőben tudod legjobban használni tudásod.

1 2 3 4 5

Milyen programnyelven szeretsz fejleszteni?

Milyen operációs rendszert használsz a mindennapokban?

Te mivel tudnál legjobban hozzájárulni egy IT projekt sikeréhez?

Milyen eszközökben van mélyebb ismereted, illetve mik azok, amik igazán érdekelnek?

Egy fejlesztési projektben melyik részfeladatot csinálod a legszívesebben?