Cloud-Native Alkalmazás Üzemeltető

IT üzemeltetőt keresünk szakértő csapatunkba, aki on-premise és publikus felhőben működő cloud-native platformok és bennük futó alkalmazások üzemeltetésével, az üzemeltetési feladatok automatizálásával foglalkozik telko, banki és média ügyfeleink számára.
A munka home-office lehetőséggel, szakmailag inspiráló és támogató csapatban folyik, ahol közvetlen és barátságos környezetben dolgozhatsz. Munkádhoz az Alerant kompetencia felhői egyéni képzési tervvel, professzionális tanfolyamokkal, certificate-ek megszerzésével biztosítják folyamatos szakmai fejlődésedet.

Feladatok

/ Támogatás (hibaelhárítás, tanácsadás), dokumentációk készítése

/ Felhasználói igények kiszolgálása, pl. projektkörnyezetek létrehozása (tűzfalnyitás, certificate, DNS igénylés, jogosultságok kezelése)

/ Incidensek és problémák priorizálása, kezelése és megoldása az SLA-k betartása mellett

/ Általános meghibásodások azonosítása és a hibaelhárítás támogatása

/ Szabványosított operatív feladatok ellátása a szolgáltatott eszközkészlet működésének fenntartásához

/ Az alkalmazások rendszeres frissítése

/ A műszaki változások tesztelése a szervezeten belüli bevezetés előtt

/ Riasztások és logok figyelése (platform és/vagy alkalmazások)

/ Monitoring hangolása (platform és/vagy alkalmazások)

/ Alap automatizálási feladatok elvégzése (platform és alkalmazás üzemeltetést segítő)

/ Automatizált szoftver fejlesztési és szállítási folyamatok támogatása

/ Szakmai és technikai tanácsadás

Szakmai elvárások

/ Szakirányú végzettség (lehetőleg felsőfokú)

/ Üzemeltetésben szerzett 2-3 év tapasztalat

/ Linux felhasználói és üzemeltetési ismeretek

/ Konténer technológia ismerete

/ Alapszintű Bash és Python scriptelési ismeretek

/ Angol nyelvtudás (specifikációk, dokumentációk olvasásához)

Előnyt jelent

A szükséges ismeretek megszerzésében tanfolyamok és szakértő csapatunk is támogatni fog.

/ Központi naplógyűjtés, monitoring rendszerek (ELK, Prometheus/Grafana)

/ Helpdesk ticketing rendszer használati ismeretek

/ Konténerizációs technológiák (Docker) gyakorlata

/ Tapasztalat Kubernetes alapú rendszerek üzemeltetésében

/ Tapasztalat konténerizált üzleti alkalmazás üzemeltetésében

/ Publikus felhő (Azure, AWS) alapszintű ismerete

/ Forráskód kezelő rendszerek (git) ismerete

/ DevOps eszközök (Jenkins, Nexus/Artifactory, SonarQube) ismerete

/ Web szerver, IP hálózati alapismeretek

/ ITIL ismerete és alkalmazása

amit kínálunk

  • Támogatjuk a személyes fejlődésedet, a legmodernebb technológiák megismerését és alkalmazását
  • Szakmailag elhivatott, professzionális csapatban dolgozhatsz
  • Tapasztalatodnak megfelelő kihívásokat biztosítunk számodra
  • Szenior kolléga segít megismerni az alkalmazott eszközöket és technológiákat
  • Rugalmas munkaidő
  • Home office
  • Barátságos, modern irodai környezet

aki illeszkedik a csapatunkba

  • Szereti az összetett, többrétű feladatot
  • Kreatív, jó problémamegoldó képességgel rendelkezik
  • Szeret tanulni
  • Munkájára igényes
  • Jó együttműködő
  • Rugalmas

fb Ha képeket szeretnél nézni rólunk, akkor kattints ide

légy a csapatunk tagja