3 napos DevOps Bootcamp az Alerant-nál
Válts DevOps szakterületre nálunk!
Érdeklődsz a DevOps iránt? Szeretnéd jobban megismerni, hogyan dolgoznak a DevOps mérnökök? Ha szakterület váltáson gondolkozol, nálunk mélyreható betekintést nyerhetsz a DevOps világába. Amennyiben sikeresen teljesíted a DevOps bevezető Bootcamp-et, egy DevOps mérnöki állást is felkínálunk számodra!


A tanfolyam főbb paraméterei
Mire számíthatsz a képzés során?
- A DevOps Bootcamp oktatásunkat azzal a céllal szeretnénk megvalósítani, hogy az alapvető DevOps tudást átadhassuk a terület iránt érdeklődőknek.
- A 3 napos oktatás során a legjobb szakembereinktől és mentorainktól tanulhatsz.
- Nem csak elméleti tudást adunk a számodra, hanem lesz lehetőséged élesben is kipróbálni a tanultakat különféle laborgyakorlatokon.
- A program során tanultak remek alapot fognak adni ahhoz, hogy elkezdhesd nálunk DevOps-os karriered.
- A DevOps alapfogalmak mellett megismerkedsz többek között a Dockerrel, konténer orkesztrációval, Jenkins-sel, Cloud Native fejlesztésekkel és az Azure DevOps-sal is.

Amiért érdemes részt venni a DevOps Bootcamp-en:

- Pályakezdő DevOps-osként nagyon nehéz megnyerni a cégek bizalmát és elhelyezkedni a munkaerőpiacon. Az Alerant DevOps Bootcamp képzésének köszönhetően a legfontosabb alapokat megtanítjuk Neked.
- Ha sikeresen teljesíted a Bootcamp-et, tőlünk megkapod a bizalmat és ajánlatot kaphatsz egy DevOps mérnöki pozícióra.
- A belépésedet követően a mentoraink támogatására továbbra is számíthatsz és a folyamatos szakmai fejlesztésedre is nagy hangsúlyt fogunk fektetni.
- A csatlakozásod után szakmailag elhivatott, professzionális csapatban dolgozhatsz rugalmas Home Office lehetőséggel és munkaidővel.

Programterv
1. nap
09:00-10:30
Általános DevOps 1.rész
10:45-12:15
Általános DevOps 2.rész
13:15-15:15
Docker alapok + labor
15:30-17:00
Konténer orkesztráció alapok 1.rész
2. nap
09:00-12:00
Nexus image registry + labor
13:00-14:30
Konténer orkesztráció alapok 2.rész
14:45-15:15
Git & GitLab
15:15-17:00
Jenkins + labor
3. nap
09:00-12:15
Azure DevOps + labor
13:15-14:15
Haladó pipeline fejlesztés
14:30-16:00
Alkalmazások felkészítése a felhőbe költözésre
16:00-17:00
DevOps End-to-End labor
OKTATÓK

Csendes Dávid

Horváth Attila

Inotay Krisztián

Jagusztin László

Kiss Olivér
Programok részletesen
skip ⇩1.nap
09:00-10:30: JAGUSZTIN LÁSZLÓ – Általános DevOps 1.rész
A DevOps mint szó, mindenkinek mást jelent. A bevezető első részében körbejárjuk miért jött létre a DevOps mint gondolat, mi az a probléma, amit az IT szervezetek szeretnének vele megoldani és miért van az, hogy nincs egy egységes definíció, projekt terv, amely segítségével könnyen meg tudjuk valósítani.
10:45-12:15: JAGUSZTIN LÁSZLÓ – Általános DevOps 2.rész
A bevezető előadás második részében foglalkozunk a DevOps jelentésével folyamati, technológiai és szervezeti szinten is, mert ezek külön-külön nem értelmezhetőek. Együtt alkalmazva viszont segítenek elérni azokat a célokat, amelyek megoldására létrejött ez a módszertan.
13:15-15:15: KISS OLIVÉR - Konténerizáció alapjai, Docker és más konténer technológiák (labor gyakorlattal)
Ebben a 2 órás blokkban a konténerek szerepéről, a konténerizáció történetéről és a konténer szabványokról fogunk átfogóan beszélgetni. Gyakorlatban is megnézzük az image építés és futtatás lehetséges módjait. Szót ejtünk a docker mellett a containerd, buildah, podman, cri-o technológiákról is.
15:30-17:00: INOTAY KRISZTIÁN - Konténer orkesztráció alapok – Openshift 1.rész
A másfél órás prezentáció során megismerkedünk látványos példák bemutatásával az orkesztráció fogalmával. Részleteiben ismertetjük azt a problémakört, amelyet ezzel a módszerrel szeretnénk egyszerűsíteni, majd végignézünk néhány példát, amelyek elmélyítik az ismereteket mindazzal kapcsolatban, hogy mit is takar az orkesztráció fogalma. Az előadás következő szekciójában elkezdünk ismerkedni azzal, hogy a felmerült problémákat a Kubernetes - mint orkesztrátor - hogyan oldja meg, illetve milyen építőkockákat is tartalmaz ez a szoftver ahhoz, hogy komplex alkalmazásokat futtassunk rajta.
2.nap
9:00-12:00: KISS OLIVÉR - Nexus image registry (labor gyakorlattal)
Egy fél órás elméleti részben áttekintjük az artifact és az artifact repository fogalmát, majd megvizsgáljuk, hogy a Nexus milyen repository típusokat, formátumokat támogat. Több szempontból is megnézzük, hogyan, milyen képességekkel segíti a Docker image-ek tárolását. Megvizsgáljuk a Nexus telepítési lehetőségeit. Majd egy labor keretében egy Nexus-hoz kapcsolódó gyakorlati feladatot is megoldunk.
13:00-14:30: INOTAY KRISZTIÁN – Konténer orkesztráció alapok – Openshift 2. rész
Az előadás során befejezzük a Kubernetes építőkockákkal történő ismerkedést, majd végezetül egy bemutató keretein belül megismerjük, hogy mit ad mindehhez hozzá az OpenShift, és megnézzük az eszköz webes konzolját, ahol gyakorlatban is láthatjuk, hogy a korábban ismertetett elemek miként adnak ki egy kerek egészt.
14:45-15:15: HORVÁTH ATTILA – Git & GitLab
Egy fél órás elméleti részben áttekintjük a verzió kezelő rendszerek közötti különbségeket, a git múltját. Beszélünk a branching stratégiáról, a git szerepéről a CI/CD folyamatokban, és megnézzük a GitLab-ot, és az általa adott integrációs lehetőségeket.
15:15-17:00: HORVÁTH ATTILA – Jenkins és Jenkins labor
Ebben a közel 2 órás blokkban a Jenkins történetéről és a CI/CD-ben betöltött szerepéről fogunk beszélni. Megvizsgáljuk a pluginek nyújtotta lehetőségeket, és különböző Jenkins konfigurációkat, pipeline és library használatát. Az elméleti rész után közös laborgyakorlatban nézzük meg a Jenkins-t.
3.nap
9:00-12:15: HORVÁTH ATTILA – Ismerkedés az Azure DevOps-al: az első pipeline (labor gyakorlattal)
Ebben a bevezető 2 órában megismerjük az Azure DevOps elemeit. Gyors áttekintést adunk a Board-ról, a Wiki-ről, a Repo-ról és az Artifacts-ról. Bepillantást adunk a Build és Release pipeline-okba és meg tudjuk azt is, miben különbözik a Microsoft hosted és a self-hosted agent. Az előadás végére képesek leszünk az első build pipeline összerakására, így egy laborgyakorlat keretében meg is építjük első pipeline-unkat az Azure DevOps-ban.
13:15-14:15: HORVÁTH ATTILA - Haladó pipeline fejlesztés: újra felhasználható build és release pipeline építőelemek használata
Az Azure DevOps elméleti alapozás következő 1 órájában megismerkedünk az Azure pipeline-ok újra felhasználható elemeivel, a pipeline template-k használatával a build pipeline-okban, illetve a saját Task Group-k használatával a release pipeline-okban. Bemutatjuk, hogyan történik a build és a release folyamat összekötése, mellyel teljes automatizált pipeline-t építhetünk a forráskódtól a futó alkalmazásig.
14:30-16:00: CSENDES DÁVID - Alkalmazások felkészítése a felhőbe költözésre
Ahogy közeledünk a felhőhöz, felmerül bennünk a kérdés: szép és jó, hogy készen áll az infrastruktúra, ki tudjuk telepíteni az alkalmazásainkat, de mégis, hogy fognak ezek futni? Mire kell felkészítenünk az alkalmazásunkat, miben lesz más a felhőben való futtatás a korábban megszokottakhoz képest? Összeszedjük mindazokat a tulajdonságokat, amiktől cloud-native-re késznek mondhatjuk magunkat fejlesztői szemszögből.
16:00-17:00: CSENDES DÁVID - DevOps End-to-End labor
Záróakkordként egy labor feladat során hasznosítjuk mindazt, amit tanultunk: egy előkészített példaalkalmazást cloud-native-vé alakítunk, majd automatizált folyamatok segítségével kitelepítjük a felhőbe. Ezzel a laborral egy teljes képet kaphatunk arról, milyen sokat tanultunk ezekben a napokban!
Kinek ajánljuk a DevOps Bootcamp-et?
- Java/JavaScript/Python fejlesztő mérnököknek,
- akik rendelkeznek legalább 2-3 év IT-s munkatapasztalattal,
- és szeretnének megismerkedni a DevOps világával,
- valamint akár munkahelyváltásban is gondolkodnak.

Amire szükséged lesz a Bootcamp során

- saját laptopodat mindenképp hozd magaddal
- 3 napra tedd magad szabaddá, hogy részt tudj venni személyesen az eseményen
- DevOps és fejlesztői eszközök előkészítését egyeztetni fogjuk veled a Bootcamp előtt
- jókedvedre, nyitottságodra, ügyességedre és motiváltságodra is számítunk
Hogyan fog kinézni a kiválasztási folyamat?
- Jelentkezésed során kérjük a személyes adataid mellett lehetőleg küldd el számunkra a szakmai önéletrajzodat is, hogy lássuk eddigi tapasztalataidat.
- A jelentkezőket egy előzetes online beszélgetésre hívjuk, ahol a motivációkról és szakmai terveikről kérdezzük őket. (kb. 30-45 perc).
- A meghallgatott jelentkezők közül kiválasztásra kerülnek azok, akik rendelkeznek a megfelelő alaptudással és komolyabb motivációval a képzés iránt.
- A kiválasztott jelentkezőket értesítjük és egyeztetjük velük a további tudnivalókat.


Jelentkezem a DevOps Bootcamp tanfolyamra
Gyakran Ismételt Kérdések
- Miért ingyenes a DevOps Bootcamp?
Mert a Bootcamp résztvevők közül a legjobbaknak felajánlunk egy álláslehetőséget DevOps mérnök pozícióink közül. - Ha elvégzem a Bootcamp-et, automatikusan felvételt nyerek hozzátok?
A részvétel már jó kezdet, ha ügyes vagy és tettre kész, jó eséllyel kapsz ajánlatot. - Hány fővel tervezitek elindítani a DevOps Bootcampet?
Terveink szerint 4-8 fővel indulnánk. Kis csoportban könnyebb az egyénekre elegendő figyelmet fordítani. - Hány főnek terveztek ajánlatot adni a tanfolyam után?
3-4 fővel bővítenénk a csapatunkat, de ha többekben látunk fantáziát, fogunk találni mindenkinek helyet!