2 napos DevOps Architect Bootcamp az Alerant-nál
Utazz velünk a DevOps világába
Érdeklődsz a DevOps és a cloud-native technológiák iránt? Ha szeretnél DevOps szemlélettel dolgozni a jövőben, akkor ezt a 2 napos képzést neked ajánljuk! Amennyiben sikeresen teljesíted a DevOps Architect Bootcamp-et, egy DevOps Architect, vagy Solution Architect állást is felkínálunk számodra!


A tanfolyam főbb paraméterei
Mire számíthatsz a képzés során?
- A DevOps Architect Bootcamp oktatásunkat azzal a céllal hoztuk létre, hogy DevOps ismereteket adhassunk át a terület iránt érdeklődő architecteknek.
- A 2 napos oktatás során a legjobb szakembereinktől és mentorainktól tanulhatsz.
- Nem csak elméleti tudást adunk a számodra, hanem különféle laborgyakorlatokon lehetőséged lesz kipróbálni a tanultakat.
- A program során tanultak remek alapot fognak adni ahhoz, hogy elkezdhesd nálunk a karriered.
- A DevOps alapfogalmak mellett megismerkedsz majd többek között a konténer orkesztrációval, Cloud Native fejlesztésekkel, serverless architectúrával és az Azure DevOps-szal is.

Amiért érdemes részt venni a Bootcamp-en:

- Tavaly már megszerveztünk egy nagysikerű DevOps Bootcamp-et, melyről számos pozitív visszajelzést kaptunk és többen csatlakoztak is a csapatunkhoz. (Visszajelzéseket lásd az oldal alján.)
- Ha sikeresen teljesíted a Bootcamp-et, ajánlatot kaphatsz egy DevOps Architect, vagy Solution Architect pozícióra tőlünk.
- A belépésedet követően a mentoraink támogatására továbbra is számíthatsz és a folyamatos szakmai fejlesztésedre is nagy hangsúlyt fogunk fektetni.
- A csatlakozásod után szakmailag elhivatott, professzionális csapatban dolgozhatsz rugalmas Home Office lehetőséggel és munkaidővel.

Programterv
1. nap
09:00-10:30
Általános DevOps
10:45-12:00
Cloud koncepciók
13:00-14:00
Azure DevOps
14:00-15:15
Azure DevOps labor
15:30-17:00
Konténer orkesztráció - OpenShift (1.rész)
2. nap
09:00-10:30
Konténer orkesztráció- OpenShift (2.rész)
10:45-12:00
Kubernetes labor
13:00-14:00
Alkalmazás felhő onboarding
14:00-15:00
Serverless Azure architektúra
15:15-17:00
Serverless Labor
OKTATÓK

Csendes Dávid

Györgyey Tamás

Horváth Attila

Hugyecz Tibor

Inotay Krisztián

Jagusztin László
Programokról részletesen
skip ⇩1. nap
09:00-10:30: JAGUSZTIN LÁSZLÓ – Általános DevOps
A DevOps mint szó, mindenkinek mást jelent. A bevezető első részében körbejárjuk miért jött létre a DevOps mint gondolat, mi az a probléma, amit az IT szervezetek szeretnének vele megoldani és miért van az, hogy nincs egy egységes definíció, projekt terv, amely segítségével könnyen meg tudjuk valósítani. A bevezető előadás második részében foglalkozunk a DevOps jelentésével folyamati, technológiai és szervezeti szinten is, mert ezek külön-külön nem értelmezhetőek. Együtt alkalmazva viszont segítenek elérni azokat a célokat, amelyek megoldására létrejött ez a módszertan.
10:45-12:00: JAGUSZTIN LÁSZLÓ – Cloud koncepciók
A cloud mint szolgáltatás igénybevétele minden szervezet számára tartogat kihívásokat. Az első kérdés, amivel szembesülünk, hogy mi a valódi indoka annak, hogy igénybe szeretnénk venni, mitől lesz sikeres a szolgáltatás használatának a bevezetése. A második ugyanilyen fontos kérdés, hogy hogyan kezeljük az ezzel kapcsolatos kockázatokat, illetve képesek vagyunk-e kilépni probléma esetén. Ha ezekre a kérdésekre válaszoltunk, akkor pedig a bevezetési projekt kihívásai azok, amikre figyelnünk kell. A fenti kérdéseket fogjuk megvizsgálni közösen.
13:00-14:00: HORVÁTH ATTILA - Azure DevOps
Magyarországon a világ átlagához képest elterjedtebb az Azure és az Azure DevOps használata a felhő szolgáltatók között. Ügyfeleink közül is többen ebbe az irányba nyitnak, ezért számunkra is kiemelten fontos ez a terület. Az egy órás előadásban áttekintjük az Azure DevOps elemeit, fő koncepcióját és fogalmait, valamint az Azure DevOps build és release pipeline-ok felépítését, képességeit, fejlesztésének lépéseit. Egy óra után már bátran neki tudunk állni a labornak, ahol meg is építjük első pipeline-unkat.
14:00-15:15: HORVÁTH ATTILA - Azure DevOps labor
A labor során build pipeline-t építünk, mely egy Java alkalmazást fordít le és csomagol be egy image-be. Az elkészült Docker image telepítéséhez release pipeline-t fejlesztünk, mely OpenShift alá telepíti az alkalmazást.
15:30-17:00: INOTAY KRISZTIÁN - Konténer orkesztráció (1.rész)
A másfél órás prezentáció során megismerkedünk látványos példák bemutatásával az orkesztráció fogalmával. Részleteiben ismertetjük azt a problémakört, amelyet ezzel a módszerrel szeretnénk egyszerűsíteni, majd végignézünk néhány példát, amelyek elmélyítik az ismereteket mindazzal kapcsolatban, hogy mit is takar az orkesztráció fogalma. Az előadás következő szekciójában elkezdünk ismerkedni azzal, hogy a felmerült problémákat a Kubernetes - mint orkesztrátor - hogyan oldja meg, illetve milyen építőkockákat is tartalmaz ez a szoftver ahhoz, hogy komplex alkalmazásokat futtassunk rajta.
2. nap
9:00-10:30: INOTAY KRISZTIÁN - Konténer orkesztráció (2.rész)
Az előadás során befejezzük a Kubernetes építőkockákkal történő ismerkedést, majd végezetül egy bemutató keretein belül megismerjük, hogy mit ad mindehhez hozzá az OpenShift, és megnézzük az eszköz webes konzolját, ahol gyakorlatban is láthatjuk, hogy a korábban ismertetett elemek miként adnak ki egy kerek egészt.
10:45-12:00: INOTAY KRISZTIÁN – Kubernetes labor
A labor során az előadásokon hallottakat ültetjük át gyakorlatba. Egy egyszerű feladat során mindenki lehetőséget kap arra, hogy saját maga gördítsen ki egy alkalmazást egy Kubernetes clusterre.
13:00-14:00: CSENDES DÁVID – Alkalmazás felhő onboarding
Azok után, hogy láthattuk, miként is működik a felhő, a következő kérdés az, hogy mindez hogyan befolyásolja az alkalmazásainkat. Ezen az előadáson megvizsgáljuk, hogy milyen extra feladatok keletkeznek egy alkalmazás szemszögéből a felhőbe költözés miatt. Emellett megnézzük, hogy milyen lehetőségeink nyílnak meg karbantartási szempontból, például naplózás, monitoring, alkalmazás kitelepítés esetén.
14:00-15:00: GYÖRGYEY TAMÁS – Serverless Azure architektúra
Mi az a serverless és milyen komponensekkel támogatja az Azure a serverless alkalmazásaink futtatását? Hogyan illeszthető a serverless koncepció egy nagyvállalati környezet elvárásaihoz? Hogyan tudjuk automatizálni a serverless architektúra komponensek Azure-be telepítését? És milyen naplózási és monitoring szolgáltatások támogatják az alkalmazásaink üzemeltetését, a hibák felderítését? Az 1 órás előadásban ezeket a kérdéseket járjuk körbe.
15:15-17:00: HUGYECZ TIBOR – Serverless Labor
A labor során az Azure Functions szolgáltatását ismerjük meg a gyakorlatban. Egy Azure Function-ként futó, HTTP kérések feldolgozására képes alkalmazást fog mindenki összeállítani. A megoldás AzureAD-alapú authentikációt is tartalmazni fog és akár más Azure szolgáltatásokhoz is tud majd integrálódni.
Kinek ajánljuk a DevOps Architect Bootcamp-et?
- Olyan Vezető fejlesztő / Software Architect / Solution Architekteknek, akik szeretnének jobban belelátni a DevOps világába,
- konténerizációs technológia és Java / Python programozási nyelvismerettel rendelkeznek,
- szívesen ismerkednek meg a legújabb technológiákkal és nyitottak az önfejlesztésre
- valamint akár munkahelyváltáson is gondolkodnak.

Amire szükséged lesz a Bootcamp során

- saját laptopodat mindenképp hozd magaddal
- 2 napra tedd magad szabaddá, hogy részt tudj venni személyesen az eseményen
- DevOps és fejlesztői eszközök előkészítését egyeztetni fogjuk veled a Bootcamp előtt
- jókedvedre, nyitottságodra, ügyességedre és motiváltságodra is számítunk
Hogyan fog kinézni a kiválasztási folyamat?
- Jelentkezésed során kérjük a személyes adataid mellett lehetőleg küldd el számunkra a szakmai önéletrajzodat is, hogy lássuk eddigi tapasztalataidat.
- A jelentkezőket egy előzetes online beszélgetésre hívjuk, ahol a motivációkról és szakmai terveikről kérdezzük őket. (kb. 30-45 perc)
- A meghallgatott jelentkezők közül kiválasztásra kerülnek azok, akik rendelkeznek a megfelelő alaptudással és komolyabb motivációval a képzés iránt.
- A kiválasztott jelentkezőket értesítjük és egyeztetjük velük a további tudnivalókat.


Jelentkezem a DevOps Architect Bootcamp képzésre
Gyakran Ismételt Kérdések
- Miért ingyenes a DevOps Bootcamp?
Mert a Bootcamp résztvevők közül a legjobbaknak felajánlunk egy álláslehetőséget Architect pozícióink közül. - Ha elvégzem a Bootcamp-et, automatikusan felvételt nyerek hozzátok?
A részvétel már jó kezdet, ha ügyes vagy és tettre kész, jó eséllyel kapsz ajánlatot. - Hány fővel tervezitek elindítani a DevOps Bootcampet?
Terveink szerint 6-10 fővel indulnánk. Kis csoportban könnyebb az egyénekre elegendő figyelmet fordítani. - Hány főnek terveztek ajánlatot adni a tanfolyam után?
2-3 fővel bővítenénk a csapatunkat, de ha többekben látunk fantáziát, fogunk találni mindenkinek helyet!